POL-LAB
Chromatografia - system CHROMAX  Oprogramowanie do zbierania i obróbki danych chromatograficznych wraz z przetwornikiem 
HOME
OPIS URZĄDZENIA
OPIS  PROGRAMU LISTA UŻYTKOWNIKÓW INSTRUKCJE KONTAKT

PODŁĄCZYMY DO KOMPUTERA KAŻDY  CHROMATOGRAF

CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA:
1. CHROMAX to system zbierania danych z detektorów chromatograficznych i innych urządzeń .
Sercem systemu jest nowoczesny, wysokiej rozdzielczości przetwornik analogowo cyfrowy umożliwiający nabór danych.


2. Integrator CHROMAX jest przeznaczony do współpracy z dowolnego typu chromatografem cieczowym HPLC i chromatografem gazowym GC, zarówno nowej generacji jak i starszymi systemami.


3. Integrator jest przeznaczony do współpracy z komputerem klasy IBM PC wyposażonym w dowolną wersję systemu WINDOWS ( Proszę sprawdzić  swoją wersję systemu w "wymaganiach technicznych")

4 Oprogramowanie do integratora komputerowego CHROMAX jest w języku polskim. Może byc dostarczane na CD/DVD lub można je pobrać z internetu ( Zakładka "Pobierz Program" )

5. Chromatograf gazowy i chromatograf cieczowy powinien posiadać wyjście analogowe.
 Praktycznie każdy chromatograf posiada tego typu wyjście. Przetwornik analogowo cyfrowy  CHROMAX posiada wejście analogowe w zakresie regulowanym do 2,5V co zapewnia możliwość jego zastosowania w większości typów chromatografów GC i HPLC.

 
6. Integrator komputerowy posiada wejście cyfrowego startu analizy , co umożliwia zapis wielu analiz bez udziału operatora w sposób automatyczny. ( chromatograf musi być wyposażony w dozownik automatyczny i/lub odpowiednie wyjście sygnału startu )

7. Przetwornik analogowo cyfrowy posiada wyjścia do sterowania innymi urządzeniami np zaworami jakie może posiadać chromatograf. Przykładowo zawory do GC firmy VALCO.

8. System naboru danych chromatograficznych może być także zastosowany do innych urządzeń, w których  jest konieczność zapisu danych zmiennych w czasie.

9. Program CHROMAX  można używać w wielu kopiach bezpłatnie ponieważ jest  to system typu "freeware".

10. Nowoczesny przetwornik analogowo-cyfrowy zapewniający minimalizację szumów chromatografu poprzez izolację optoelektroniczną i galwaniczną komputera i detektora chromatograficznego.

11. Algorytm redukcji szumów chromatografu.

ADRES PRODUCENTA:

POL-LAB Artur Dzieniszewski
ul. Zwierzyniecka 15/15
00-719 Warszawa
Tel 0-602-26-08-34
TEL/FAX: 22-840-23-40
a.dzieniszewskichello.pl


Mile widziane pytania i uwagi :

 

Strona aktualizowana 01.06.2013